Seamless uldundertøje i 180g SILTEX sidder som en drøm, og holder dig varm på selv de koldeste dage
Apol er en uldundertrøje i SILTEX polypropylene fra Lasting. Materialet Siltex 100% polypropylene gør materialet yderst holdbart og svedtransporterende.
Som materiale er SILTEX svedtransporterende og varmeisolerende, samtidig med at det er åndbart. Den lange undertrøje lader dig således forblive varm og tør, selv under hård fysisk aktivitet.
Den lange undertrøje er desuden stærkt antibakteriel og temperaturregulerende. Du kan derfor bruge Apol Seamless undertrøjen adskillige gange mellem hver vask. Perfekt hvis du er på jagt på reviret flere dage i træk, eller er på jagtferie langt væk fra en vaskemaskine. Og i det hele taget bare yderst praktisk!
Uldundertrøjen har et kropsnært fit, der sikrer fuld bevægelsesfrihed, og gør den ekstremt komfortabel at have på.
Læs mere herunder.
Der er mange gode grunde til at vælge langt undertøj fra Lasting
- Termoisolerende på grund af tusindvis af små iltlommer mellem fibrene
- Flade syninger for øget komfort
- Høj elasticitet for fuld mobilitet
- Materialet er 100% naturligt
- Ekstremt svedtransporterende
- Maksimal komfort
- Varmer, selv om det er vådt
- SILTEX polypropylen vejer ekstremt lidt, og er derfor yderst behageligt at have på
Produktdetaljer
Produktinformation
- Vælg køn
- Herre
Specifikke referencer
- ean13
- 8595067839578
- mpn
- APOL 6262 -S/M
@CUSTOMER_NAME@
@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@